Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

W Brwinowie i Michałowicach wiedzą jak segregować

W Brwinowie i Michałowicach wiedzą jak segregować
R.G.
24.10.2022, o godz. 14:30
czas czytania: około 2 minut
0

W etap realizacji weszła edukacyjno-informacyjna akcja pod nazwą: „Wiem, jak segregować”. W organizowanych w jej ramach konkursach uczestniczyć mogą uczniowie ze szkół z gmin: Brwinów i Michałowice (woj. mazowieckie), zaangażowanych we wdrażanie projektu p.n. „Działaj dla klimatu”. Zgłoszenia można przesyłać do 30 listopada br.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

W ramach projektu „Działaj dla klimatu” realizowanego w latach 2022–2023 w szkołach w Brwinowie, Żółwinie i Otrębusach, a także w Nowej Wsi, Michałowicach i Komorowie, uczniowie tych  placówek mogą wziąć udział w pięciu międzyszkolnych akcjach edukacyjnych, których tematy związane są z działaniami proklimatycznymi. Jedną z nich jest akcja pn. „Wiem, jak segregować”, m.in. z konkursami na plakaty i filmy dotyczące  konsekwencji nadmiernej produkcji śmieci.

Dla młodych eko-filmowców

Konkurs na film polega na przygotowaniu krótkiego (3-5 minutowego), filmu na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów oraz korzyści płynących z segregacji. Uczestnicy konkursowej rywalizacji mogą zaproponować temat własny, dotyczący segregacji i zagospodarowania odpadów, recyklingu lub wybrać jedną z propozycji tematycznych m.in. „Ekosztuczki w ogrodzie – kompostujesz zyskujesz”.

Wspólnie ze szkołą w Islandii

Natomiast konkurs na plakat adresowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych biorących udział w projekcie, a także ich rówieśników ze szkoły Sandgerdi Elementary School w Islandii. Uczniowie zainteresowani udziałem w tym przedsięwzięciu będą  przygotowywać plakaty na temat segregowania odpadów z  informacjami o frakcjach odpadów. Rozstrzygnięcie powyższych konkursów nastąpi do 31 stycznia 2023 r.

2,9 miliona zł w ramach EOG

Projekt pn. „Działaj dla klimatu. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii”, korzysta z dofinansowania o wartości ponad 2,9 mln zł w ramach Mechanizmu Finansowego EOG.

Fundusze EOG to wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Projekt otrzymał również dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad 0,5 mln zł. Zasadą jest tu wspólne  działanie na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024