W ramach projektu międzynarodowego CitiEnGov miasto zamontowało pięć czujników pyłów zawieszonych na terenie Bydgoszczy. Dzięki temu mieszkańcy mogą sprawdzić on line stan jakości powietrza w interesującej ich lokalizacji.

Sensory zostały zamontowane w pięciu bydgoskich szkołach: w Starym Fordonie (Szkoła Podstawowa nr 4 ), na Miedzyniu (Zespół Szkół nr 8), Błoniu (Zespół Szkół nr 12), Osowej Górze (Szkoła Podstawowa nr 64) i na Bartodziejach (Zespół Szkół Medycznych dr. E. Warmińskiego). Dzięki nim możliwe jest monitorowanie stanu powietrza w czasie rzeczywistym za pomocą mapy online.

Aktualny stan powietrza można sprawdzić klikając na jeden z pulsujących sensorów na  stronie Airly. Czujniki odczytują w czasie rzeczywistym serię parametrów na temat aktualnego powietrza w lokalizacji, w której są umieszczone.

Dzięki temu jest możliwość sprawdzenia zarówno stanu powietrza, jak i stopnia stężenia pyłów zawieszonych, a także temperatury, wilgotności powietrza i ciśnienia barometrycznego. Można także sprawdzić, jaki był stan powietrza dla danej lokalizacji w ciągu ostatnich 24 godzin (klikając przycisk „Animacja”).

Wskazania z sensorów są dostępne on-line całodobowo. Sensory zostały umieszczone celowo właśnie w szkołach – chodzi o zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży w zakresie jakości powietrza i ochrony klimatu.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj