Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

W Dąbrowie Górniczej uczczą Światowy Dzień Wody

W Dąbrowie Górniczej uczczą Światowy Dzień Wody
gj
07.03.2017, o godz. 15:04
czas czytania: około 2 minut
0

Wspólne projektowanie parasolek i toreb ekologicznych, konkursy filmowy i fotograficzny oraz woda w roli głównej. Te i wiele innych atrakcji przygotowują Dobrowskie Wodociągi z okazji Światowego Dnia Wody. Jedna z największych tego typu imprez w Polsce odbędzie się w najbliższą sobotę.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Światowy Dzień Wody przypada na 22 marca, jednak już w najbliższą sobotę, 11 marca, Dąbrowskie Wodociągi postanowiły uczcić wyjątkowe dla siebie święto. Z tej okazji w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej odbędzie się całodniowa impreza z atrakcjami dla najmłodszych.

Do przygotowań zaangażowano ponad 30 szkół. Ich zadaniem było nakręcenie filmów na konkurs dla młodych reżyserów, w którym główną rolę odgrywa woda. – Szkoła, która nagra najciekawszy film pt.: „Piję wodę z kranu” otrzyma specjalne nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidujemy wycieczkę do Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis we Wrocławiu – mówił Michał Raszka, rzecznik Dąbrowskich Wodociągów. Pozostałe nagrody to m.in. wyjazd do Planetarium Śląskiego w Chorzowie, tablica edukacyjna i bilety do kina.

Ponadto podczas dąbrowskiego święta wody będzie można zobaczyć wystawę zdjęć z sześciu poprzednich edycji konkursu fotograficznego z wodą w tle. To nie jedyna ekspozycja. Odwiedzający będą mogli podziwiać też galerię o nazwie „Wodny świat”, gdzie zaprezentowane zostaną tkaniny i ceramika, nawiązujące swoimi zdobieniami i kształtami do tematyki morskiej.

Dla miłośników mody Dąbrowskie Wodociągi przygotowały warsztaty tworzenia ekologicznych parasolek i toreb, które będzie można własnoręcznie zrobić, a później ozdobić. Dla najmłodszych przewidywane są także konkursy z nagrodami oraz możliwość namalowania sobie wodnego tatuażu. Całość zwieńczy występ zespołów i wokalistów z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Święto to jest obchodzone na całym świecie, aby zwrócić szczególną uwagę na problem braku dostępu do wody pitnej. Obecnie z jej niedoborem boryka się ponad miliard osób na świecie.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023