W katowickiej dzielnicy Ligota od poniedziałku można podziwiać wielokolorową, świecącą fontannę. Inwestycję zrealizowano dzięki funduszom rozdysponowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2015 roku.

Budowa nowej fontanny na placu Miast Partnerskich w dzielnicy Ligota w Katowicach kosztowała 381 tys. zł. Wybór wykonawcy projektu obywatelskiego został rozstrzygnięty na zasadzie przetargu, zorganizowanego przez Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach. Okoliczni mieszkańcy są zadowoleni z nowej atrakcji.

– Myślałem, że fontanna będzie trochę większa, ale i tak jest bardzo ładna, ożywia naszą okolicę – mówił Adrian, mieszkający w sąsiedztwie.

Fontanna ma kształt łuku, długość niemal 20 m i szerokość prawie 3,5 m. Z niecki otoczonej murkiem wybija kilkanaście wodotrysków podświetlanych na różne kolory. Fontanna zaprogramowana jest w taki sposób, aby tryskała wodą w różnych kombinacjach, sprawiając wrażenie „tańczącej”.

W ramach Budżetu Obywatelskiego w Katowicach powstanie jeszcze jedna fontanna. Stanie ona na skwerze Rybka w Nikiszowcu.

Czytaj więcej

Skomentuj