1 / 4

Przed Urzędem Gminy Sitkówka-Nowiny w Kielcach przy ul. Białe Zagłębie stanęło kolejne miejskie poidełko. Jego instalacja to wspólne przedsięwzięcie władz Nowin i Wodociągów Kieleckich.

Instalację urządzenia sfinansowały Wodociągi, natomiast Urząd Gminy w Sitkówce-Nowinach będzie pokrywać koszty zużycia wody. Odsłonięcie nowego urządzenia odbyło się w ubiegłym tygodniu – w czwartek 13 sierpnia. Dzięki poidełku wszyscy chętni będą mogli gasić pragnienie aż do pierwszych mrozów, bo na czas zimy dopływ wody trzeba będzie odciąć. W poidełkach płynie woda zdatna do picia, regularnie badana w laboratorium.

– Montaż tego poidełka pokazuje, że można coś zrobić dobrze i szybko. Potrzebowaliśmy dosłownie dwóch dni. Zadzwonił do mnie pan wójt Nowaczkiewicz z pytaniem, czy nie można w te upały zamontować poidełka. My mieliśmy akurat jedno takie urządzenie w magazynie. Gmina przygotowała teren, my instalację i po dwóch dniach poidełko jest. A ponieważ mamy taką tradycję, proponuję nowe poidełko nazwać „Sebcio” – powiedział prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz.

– Zamontowanie poidełka jest dowodem na dobrą współpracę naszej gminy i wodociągów. Jestem przekonany, że to nie koniec i już wkrótce będziemy mieli więcej takich urządzeń – stwierdził Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Sitkówka-Nowiny.

Jest to już ósme poidełko oferujące darmową wodę do picia mieszkańcom, uruchomione przez Wodociągi Kieleckie. Pozostałe można znaleźć w następujących miejscach:

– ul. Bernardyńskiej 34
– ul. Kasprowicza (park im. Dygasińskiego)
– ul. Łopuszniańska 54
– ul. Ogrodowa (park miejski im. S. Żeromskiego)
– ul. Spacerowa (skwer im. Szarych Szeregów)
– ul. Sienkiewicza 28 (między ulicami Dużą i Małą).
– Zagnańsk, przy placu zabaw i strefie rekreacji.

Kielecka kranówka, której można spróbować w każdym poidełku ma bardzo dobre właściwości ponieważ pochodzi wyłącznie ze studni głębinowych i jest naturalnie filtrowana podczas przesączania się przez warstwy gleby. Mogą ją pić osoby w każdym wieku, bez filtrowania i gotowania.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj