Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

W Krakowie powstaje Smoczy Szlak

W Krakowie powstaje Smoczy Szlak
R.G.
16.03.2023, o godz. 11:31
czas czytania: około 1 minuty
0

Miasto Kraków, odwołując się do swojego motywu promocyjnego, którym jest Smok Wawelski, tworzy obecnie tzw. Smoczy Szlak, na który docelowo składać się będzie 18 rzeźb smoków zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Na obecnym etapie, do Zarządu Dróg Miasta Krakowa, wpłynęły cztery oferty na opracowanie dokumentacji projektowej, potrzebnej do zamontowania figurek smoków. Teraz trwa ich analiza. Miasto ma przeznaczyć na ten cel ok. 191 tys. zł.

Najtańsza ze złożonych ofert zamyka się w kwocie około 155 tys. zł (APD Projekt s.c. Andrzej i Paweł Dańda), a najdroższa to ok. 216 tys. zł (Czesław Hodurek Pracownia Inżynierska). Wartość pozostałych dwóch ofert to ok. 197 tys. zł (Marta Mardyła Firma Inżynieryjna Techma) i 198 tys. zł (Piotr Frosztęga Fdelita).

Wybrana firma będzie miała 5 miesięcy na przygotowanie dokumentów i niezbędnych pozwoleń – tak, aby możliwy był montaż figurek w wybranych lokalizacjach, w terenie.

18 tematycznych figur

Krakowski Smoczy Szlak tworzyć będzie osiemnaście rzeźb. Poszczególne figurki tematycznie nawiązywać będą do cech charakterystycznych obszarów w których będą one zamontowane.

Przy czym, w dzielnicy Stare Miasto zainstalowane zostaną cztery smoki, w dzielnicy Grzegórzki kolejne cztery, w dzielnicy Krowodrza – trzy, w dzielnicy Zwierzyniec – cztery a w dzielnicy Podgórze – trzy.

Smoczy Szlak to realizacja projektów zgłoszonych przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024