1 / 8

Druga edycja Kraków International Green Film Festival potrwa do niedzieli 25 sierpnia. Hasłem przewodnim dzisiejszego dnia jest „Planeta plastiku”. Pokazy rozpoczynają się o 17:00.

Odbywający się w Krakowie festiwal filmów o tematyce ekologicznej to święto kina i ludzi, którym nie są obojętne losy naszej planety. Impreza trwa od 18 do 25 sierpnia. W tym czasie zaprezentowanych zostanie blisko 80 filmów dokumentalnych, fabularnych oraz animacji nadesłanych przez twórców z różnych części świata. Wszystkie projekcje filmów konkursowych odbywają się w miasteczku festiwalowym na bulwarze Czerwieńskim obok Wawelu. Pokazy są darmowe. Po emisjach filmów odbywają są rozmowy z twórcami i zaproszonymi gośćmi.

Hasłem przewodnim wtorkowych pokazów jest „Planeta plastiku”. Organizatorzy chcą jednak rozmawiać nie tylko o plastiku, ale i o recyklingu, życiu Zero Waste oraz Less Waste. W miasteczku festiwalowym odbywają się warsztaty ZERO WASTE (np. szycie woreczków na zakupy) organizowane przez EkoMałopolska.

Na tapecie woda

Pod hasłem „woda życia” w Krakowie można było już zobaczyć filmy o problematyce wody i kryzysu wodnego, o zanieczyszczeniu rzek i przełowieniu oceanów.

Pokazy otworzyła francuska produkcja opowiadająca o kłopotach rybaków z Senegalu, którzy borykają się z problemem przełowionych łowisk. Powodem jest operowanie na wodach przybrzeżnych przemysłowych trałowców z Azji i Europy.

Krakowskie wodociągi przygotowały dla uczestników imprezy konkursy, wymianę butelek PET na ekologiczne bidony, prelekcje o wodzie i wiele innych, częstując krakowską kranówką.

Bądź jak Kraków – zgłoś się i wygraj

Krakowskie wodociągi za swoje działania edukacyjne zostały nagrodzone w 2014 roku w konkursie „Głośna Woda” organizowanym przez miesięcznik „Wodociągi Kanalizacja”. Obecnie trwa jego kolejna edycja.

Redakcja miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” już po raz szósty chce nagrodzić najlepsze działania z zakresu edukacji ekologicznej podejmowane przez polskie przedsiębiorstwa wod-kan. Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie firmy, które w latach 2018-2019 przeprowadziły ciekawe i nietuzinkowe działania edukacyjne i chcą aby poznała je cała Polska. Aby wystartować w rywalizacji, wystarczy opisać podejmowane przez przedsiębiorstwo w tym czasie działania edukacyjne.

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do końca września br.

Szczegółowe informacje o konkursie i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.wodociagi-kanalizacja.abrys.pl.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj