Niemiecki producent elektrowni wiatrowych, spółka FWT Production podpisała wiążące kontrakty na instalację 33 elektrowni wiatrowych o mocy 90,5 megawatów na farmie wiatrowej w Krzanowicach.

Stroną kontraktu jest szwajcarska firma VisaVento Holding AG, specjalizująca się w projektowaniu, budowie i eksploatacji farm wiatrowych.

FWT, która od 2013 roku z powodzeniem świadczy na polskim rynku usługi w zakresie serwisowania farm wiatrowych, a aktualnie buduje w Polsce elektrownię wiatrową o mocy 2,0 MW, jeszcze w tym roku rozpocznie prace w ramach pierwszego etapu budowy farmy wiatrowej Krzanowice III, w której skład wejdą trzy elektrownie wiatrowe FWT 2500 o mocy 2,5 MW. W roku 2016 farma wiatrowa zostanie rozbudowana o 14 elektrowni tego typu, a w roku 2017 inwestor zainstaluje 16 elektrowni klasy 3,0 MW.

– Inwestycja ta potwierdza ambicje i otwartość FWT na polski rynek – mówi prezes FWT Henning Zint. – Podpisanie kontraktu w rekordowo krótkim czasie i planowane uruchomienie elektrowni jeszcze w 2015 roku świadczą o wielkiej elastyczności i wyjątkowym tempie podejmowania decyzji przez FWT – dodaje.

Więcej o firmie FWT we wrześniowym numerze Czystej Energii.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj