Reklama

ad1A Powermeetings 27.02-02.03.2024

W Lubuskiem alert RCB o zanieczyszczonej wodzie w Odrze

W Lubuskiem alert RCB o zanieczyszczonej wodzie w Odrze
PAP/dom
19.08.2022, o godz. 12:19
czas czytania: około 1 minuty
0

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) w piątek przed południem wysłało do przebywających w części województwa lubuskiego użytkowników sieci komórkowych SMS-owy alert o zanieczyszczonej wodzie w Odrze.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

“Uwaga! Zanieczyszczona woda w Odrze i zbiornikach, przez które przepływa. Nie wchodź do wody i nie korzystaj z niej. Nie jedz i nie łów ryb. Śledź komunikaty” – napisano w SMS-ie.

Otrzymali go użytkownicy sieci komórkowych, przebywający w nadodrzańskich powiatach: gorzowskim, krośnieńskim, nowosolskim, słubickim, wschowskim i zielonogórskim.

Alert został wysłany w związku z przedłużeniem do 22 sierpnia br. obowiązywania rozporządzenia porządkowego wojewody lubuskiego zakazującego korzystania z wody w Odrze. Ograniczenie zostało wprowadzone 13 sierpnia br. w związku z masowym śnięciem ryb w rzece.

Jak poinformował w czwartek wojewoda lubuski Władysław Dajczak, tego dnia zakończyły się działania związane z oczyszczaniem lubuskiego odcinka Odry ze śniętych ryb. Z rzeki służby wybrały łącznie 37 ton truchła, które zostało poddane utylizacji.

Sytuacja na Odrze jest monitorowana. Pobierane są do badań próbki wody z rzeki, z ujęć wody i studni zlokalizowanych w jej pobliżu.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024