Ponad 32 mln zł NFOŚiGW przekaże na modernizację i rozbudowę systemu kanalizacyjnego w Międzyzdrojach.

Oczyszczalnia ścieków w Międzyzdrojach zostanie zmodernizowana, zbudowane i odnowione zostanie też 7,5 km sieci kanalizacji sanitarnej.

Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej oraz modernizacja oczyszczalni ścieków na terenie aglomeracji Międzyzdroje”.

Na przedsięwzięcie ogólnej wartości ponad 62 mln zł, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Międzyzdrojach otrzymało 32 mln zł od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z unijnego budżetu.

Inwestycja będzie realizowana na terenie znanej wielu wczasowiczom i turystom, nadbałtyckiej gminy Międzyzdroje (powiat kamieński, województwo zachodniopomorskie) do końca 2020 r. Efektem prac będzie przyłączenie 1515 nowych użytkowników do sieci kanalizacyjnej.

Umowę na dofinansowanie zachodniopomorskiej inwestycji w poniedziałek w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisali: Prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda oraz reprezentujący Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Międzyzdrojach – Prezes Zarządu Grażyna Ingielewicz.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj