Mieszkańcy Nowej Soli czekają na kolejny komunikat Sanepidu. Od wtorku na terenie miasta i w kilku okolicznych miejscowościach wodę wolno pić wyłącznie po przegotowaniu.

Pojedyncze bakterie E. coli nowosolski sanepid wykrył w trzech punktach wodociągowych. W związku z tym wprowadzono zaostrzoną procedurę korzystania z wody w Nowej Soli, Rudnie, Lubieszowie, Wrociszowie, Ciepielowie, Starej Wsi, Starym Stawie, Kiełczu, Lelechowie i Nowym Żabnie.

Obecnie trwa płukanie sieci wodociągowej i wykonywane są kolejne badania. Na razie  wodę używaną do picia, przygotowywania posiłków, mycia warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni, które mają kontakt z żywnością, należy przegotować. Gotować należy wodę także do kąpieli noworodków.

Jak podaje Radio Zachód, mieszkańcy Nowej Wsi narzekali na słabe rozpowszechnienie informacji przez gminę. Komunikaty pojawiały się, zdaniem cytowanych przez radio osób, wyłącznie na portalach społecznościowych. Jak na ironię, w trakcie ogłoszonego już zakazu korzystania z wody bez przegotowania, na swojej stronie internetowej nowosolskie wodociągi zachęcały do jej picia z kranu hasłem: “Zdrowa i bezpieczna woda na wyciągnięcie ręki”.

źródło: radiozachod.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Z info o PIERDOŁACH jeżdzi “KRZYKACZ po mieście informując mieszkańców o WĄTPLIWYCH wydarzeniach . A tu CISZA….

Skomentuj