1 / 4

W Opolu wmurowano kamień węgielny pod budowane wspólnie przez władze miasta i Krajową Administrację Skarbową Centrum Usług Publicznych. Koszt inwestycji, do której w 2022 r. mają przenieść się urzędnicy ratusza i skarbówki, to około 170 mln zł.

W czwartek, 18 września na placu budowy przy skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Plebiscytowej w Opolu wmurowano kamień węgielny pod Centrum Usług Publicznych. To wspólna inwestycja władz samorządowych miasta Opole i Krajowej Administracji Skarbowej, do której przeniosą się część pracowników obydwu instytucji z budynków rozrzuconych obecnie na terenie miasta.

Nowe centrum administracyjne stolicy regionu składać się będzie z dwóch budynków. Po zakończeniu inwestycji, której koszt szacowany jest na około 170 mln zł, przeniosą się m.in. urzędnicy Izby Administracji Skarbowej w Opolu, Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu, Miejski Zarząd Lokali Komunalnych, Wydział Lokalowy, Miejskie Centrum Świadczeń, Wydział Zarządzania Kryzysowego, Urząd Stanu Cywilnego, Miejski Zarząd Dróg i Wydział Spraw Obywatelskich.

Zdaniem inwestorów, dzięki budowie nowego centrum poprawi się komfort obsługi mieszkańców i pracy urzędników. Zakończenie budowy zaplanowano na 2021 rok, a pierwsi klienci będą przyjęci w CUP w 2022 r.

Czytaj więcej

Skomentuj