Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

W Piszu i okolicach 21 tys. osób nie ma wody zdatnej do picia

W Piszu i okolicach 21 tys. osób nie ma wody zdatnej do picia
gj
28.11.2017, o godz. 15:41
czas czytania: około 1 minuty
0

Woda z wodociągu zaopatrującego ponad 21 tys. mieszkańców mazurskiego Pisza i kilkunastu okolicznych wsi jest niezdatna do spożycia. Jak podały służby sanitarno-epidemiologiczne w próbkach wody wykryto bakterie z grupy coli.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Władze miasta od rana zaczęły informować mieszkańców o skażeniu. Sprawa nagłaśniana była przez lokalne media, Internet, a także telefony i sms-y do mieszkańców. Do wsi korzystających z piskiego wodociągu wysłano także pojazdy z nagłośnieniem, z których emitowano komunikaty o skażeniu. Bezwzględnie zakazano używania wody w szpitalach, szkołach i przedszkolach.

Przez najbliższe dni woda będzie dostarczana beczkowozami do miasta i wsi z pobliskich ujęć w Wiartku, Liskach i Kotle Dużym. Miejska sieć wodociągowa jest już w trakcie odkażania. Beczkowozy staną w Piszu przy ul. Mickiewicza i Gałczyńskiego oraz w Łupkach i Kociołku Szlacheckim. Reszta miasta oraz szkoły i przedszkola będą zaopatrywana w wodę w butelkach.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024