Ważny społecznie cel i szansa na tytuł stolicy recyklingu
– Oddając stary lub zepsuty sprzęt oraz niepotrzebną odzież możemy zarówno uporządkować naszą najbliższą przestrzeń, jak i wesprzeć ważny społecznie cel – wyjaśnia prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Będzie to wymierna pomoc dla organizacji niosących pomoc chorym i cierpiącym – dodaje. Ocenia jednocześnie, że zbiórka „to także wsparcie emocjonalne dla osób będących w potrzebie, dla których poczucie, że nie są sami ma ogromne znaczenie”.
– Mieszkańcy Płocka nie tylko będą mogli zadbać o to, by zawierające niebezpieczne substancje elektryczne śmieci nie trafiły na wysypisko śmieci, ale dołożą też swoją cegiełkę do opieki nad pacjentami płockich hospicjów – podkreśla Katarzyna Sieradzka z Fundacji Odzyskaj Środowisko. Poza tym, jak zaznacza, każda tona oddanych elektrycznych śmieci to dodatkowe punkty dla miasta i większe szanse na zdobycie tytułu Polskiej Stolicy Recyklingu.
Wsparcie dla dwóch hospicjów
Urząd Miasta wyjaśnił, że zebrane w trakcie zbiórki elektroodpady będą wliczały się do wyniku Płocka właśnie w programie Polska Stolica Recyklingu, przy czym, im wyższa liczba oddanych elektrycznych śmieci w przeliczeniu na mieszkańca, tym większa szansa na zwycięstwo. Pozyskany w trakcie zbiórki m.in. zużyty sprzęt elektroniczny trafi do profesjonalnych zakładów przetwarzania, w których odzyskane zostaną z nich m.in. aluminium, metale czy szkło.
Organizatorami zbiórki elektrycznych śmieci i nieprzydatnych już tekstyliów są, oprócz płockiego samorządu, Fundacja Odzyskaj Środowisko, MB Recycling i organizacja odzysku AURAEKO.
Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na wsparcie Hospicjum Płockiego św. Urszuli Ledóchowskiej i Hospicjum Caritas.
Komentarze (0)