Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

W Poznaniu wystartowały targi POLECO

W Poznaniu wystartowały targi POLECO
Judyta Więcławska
17.10.2023, o godz. 10:32
czas czytania: około 3 minut
0

W pawilonach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ponad 150 wystawców z ośmiu krajów prezentuje maszyny, urządzenia i technologie przeznaczone dla gospodarki odpadami, techniki komunalnej, recyklingu, utrzymania czystości i porządku w przestrzeni publicznej. Nie brakuje rozwiązań wspierających rewitalizację i rekultywację, a także adaptację do zmian klimatu. W programie targów pojawiły się nowe wydarzenia, skierowane do szerokiego grona odbiorców i wpisujące się w rynkowe trendy. Targi potrwają do 19 października.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Targi POLECO odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tegoroczna oferta wystawców i prezentowane innowacje mogą zainteresować nie tylko przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, organizacje odzysku, zakłady przetwarzania i zagospodarowania odpadów, ale także zarządzających odpadami FMCG.

– Targi POLECO to centralny punkt rozmów na temat gospodarki komunalnej i ochrony klimatu w Polsce, kluczowe wydarzenie dla wyznaczenia kierunków zmian w obszarze społecznym, gospodarczym i biznesowym – zaznacza Paulina Pietrzak, dyrektor targów POLECO.

Głos ekspertów

Ponad pięćdziesięciu ekspertów z kraju będzie starało się odpowiedzieć na szereg pytań zadanych podczas branżowych wydarzeń. Wśród nich m.in.: jak zwiększyć efektywność w gospodarce odpadami? Jakie są wyzwania dla gospodarki i recyklingu w kontekście bezpieczeństwa surowcowego? Kogo obowiązują nowe zasady ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych? Ponadto, w programie znajdą się konferencje dotyczące m.in. ochrony środowiska i transformacji energetycznej, Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców i samorządów oraz kwestii związanym ze zrównoważoną gospodarką leśną.

384550247_366730715810005_5841264541347115123_n
1
380241419_806161434621181_1205511992457405848_n

Ważne miejsce na targach POLECO zajmą debaty poświęcone aspektom prawnym w gospodarce odpadami, zagrożeniom, zapobieganiu i zwalczaniu pożarów odpadów, a także zagadnieniu recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

W programie wystawy m.in. dwudniowe Forum Energii i Recyklingu, organizowane przez miesięcznik “Energia i Recykling”. Recyklingowalność opakowań wielomateriałowych oraz ich systemy zbiórki; dostępne źródła finansowania OZE, GOZ, Recyklingu i Efektywności energetycznej; analiza zmian europejskiego prawa w zakresie gospodarki opakowaniami; paliwa z odpadów i biomasy – czy zagraniczne przykłady można zaimplementować w Polsce?; falowniki fotowoltaiczne i magazyny energii jako ważny element odnawialnych źródeł energii; stan recyklingu w Polsce na tle wyzwań środowiskowych XXI wieku – to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas 23. edycji Forum. Spotkanie odbywa się na antresoli w pawilonie nr 5.

Złoty Medal Grupy MTP

Wśród nagrodzonych znajdują się m. in.: pojemniki na odpady z systemem bocznego załadunku, inteligentne urządzenie do selektywnej zbiórki elektroodpadów oraz dwukomorowa śmieciarka stworzona z myślą o rejonach o dużym zagęszczeniu budynków i wąskich uliczkach. Warto także zwrócić uwagę na elektroniczną altanę śmieciową monitorującą stan napełnienia poszczególnych frakcji, nośnik narzędzi do ciężkich zadań komunalnych czy zaawansowane technologicznie prasy belujące. Medalem odznaczono także absorbent z recyklingu do zbierania zanieczyszczeń olejowych i ropopochodnych z powierzchni stałej i z powierzchni wód. Złoty Medal Grupy MTP otrzymała również śmieciarka na elektrycznym podwoziu.

Pokaz specjalistycznych grup ratowniczych

Wypadek w komunikacji drogowej samochodu przewożącego substancje niebezpieczne, których wyciek stanowi zagrożenie dla życia, zdrowia i środowiska to scenariusz dynamicznego pokazu do przećwiczenia przez strażaków specjalistycznych grup ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej podczas tegorocznych targów POLECO. Każdy uczestnik targów będzie miał okazję zobaczyć z bliska działania ratownicze prowadzone przez strażaków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego-Ekologicznego oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wyposażonych w najnowocześniejszy, specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Targi POLECO odbywają się pod patronatem honorowym Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także pod patronatem branżowym izb i stowarzyszeń. Patronat medialny sprawuje 20 portali i czasopism branżowych, wśród nich m.in. “Przegląd Komunalny”, “Energia i Recykling” oraz portalkomunalny.pl.

Przedstawicieli firmy Abrys, wydawcy miesięczników „Przegląd komunalny”​, „Energia i Recykling”, „Wodociągi-Kanalizacja”​ i „Zieleń Miejska” oraz serwisu branżowego portalkomunalny.pl można znaleźć na stoisku nr 120 w hali nr 5.

Szczegółowe informacje na temat programu wydarzeń, listy wystawców, nowości i laureatów Złotego Medalu Grupy MTP, a także informacji o zasadach wstępu na targi POLECO dostępne są na stronie www.poleco.pl

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024