Reklama

ad1A Powermeetings 27.02-02.03.2024

W Przemyślu ruszyła budowa nowej elektrociepłowni

W Przemyślu ruszyła budowa nowej elektrociepłowni
PAP
31.07.2020, o godz. 14:11
czas czytania: około 1 minuty
0

W Przemyślu rozpoczęła się budowa nowej elektrociepłowni gazowej. Dzięki inwestycji, której wartość wynosi niespełna 30 mln zł, do powietrza trafi m.in. o 32 tony mniej dwutlenku siarki rocznie. Elektrociepłownia ma być gotowa w sierpniu 2021 r.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

W uroczystym rozpoczęciu budowy udział wzięli m.in. minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, prezes PGNiG Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG Termika Paweł Stańczyk (ta ostatnia spółka jest inwestorem).

Kwieciński w swoim wystąpieniu podkreślił, że przemyska inwestycja jest przykładem zrównoważonego rozwoju naszego kraju.

– Ta inwestycja jest też przykładem nowego podejścia naszej spółki, w ramach którego chcemy być integratorem rynku ciepłowniczego w naszym kraju. Nie tylko chcemy modernizować istniejące elektrociepłownie, ale także budować nowe, jak tutaj w Przemyślu – dodał.

Szef PGNiG podał, że nowa elektrociepłownia dostarczać będzie ok. 11 MW energii cieplnej i ponad 5 MW energii elektrycznej.

– Dzięki inwestycji poprawią się warunki życia mieszkańców, bo do atmosfery rocznie trafi mniej o 4300 ton dwutlenku węgla, 32 tony mniej dwutlenku siarki jak i również 4,5 tony mniej szkodliwych pyłów, które wdychamy. Jej znaczenie jest zatem duże dla miasta – podkreślił Kwieciński.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024