Nowe oblicze częstochowskiej elektrociepłowni
W częstochowskiej elektrociepłowni w marcu skończyła się era węgla. Od września kocioł główny w należącym do Fortum zakładzie będzie spalał biomasę, co wymaga bardzo wielu organizacyjnych zmian. Istotnym wyzwaniem jest zapewnienie stałego dopływu tego paliwa, co dobrze pokazała ostatnia mroźna zima.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12146554482606231057)





![Mroźny test dla polskich ciepłowni [WYWIAD]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/04/xszablon-eir-portal-300x200.png.pagespeed.ic.z-XGM5cOWt.jpg)















