Międzyosiedlowy park rekreacyjny powstanie przy ul. Kutrzeby. Znajdą się tam między innymi boiska do gry w piłkę, plac zabaw, psi wybieg i wiaty wypoczynkowe. To kolejne miejsce do wypoczynku, które powstanie w Szczecinie. W tym roku oddano już nowy park przy Przygodnej.

Oprócz alejek spacerowych, wiat i ławeczek w nowym parku znajda się również boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, stoły do gry w ping-ponga oraz w szachy. Na terenie parku będzie także plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, karuzelą, ślizgawkami, drabinkami oraz drewnianym pociągiem. Przy ul. Kutrzeby znajdzie się także odgrodzony wybieg dla psów z niezbędnymi elementami małej architektury.

Na terenie nowego parku będzie możliwość organizowania imprez o charakterze sportowym i kulturalnym. Przyda się do tego plenerowa scena z ławkami.Na terenie przy ul. Kutrzeby będą również kwietniki i  nowe trawniki, posadzonych będzie ponad 1200 krzewów i blisko 150 drzew liściastych.W ramach projektu zagospodarowany zostanie teren przy ul. Kutrzeby o pow. ponad 3 ha. Miasto otrzymało unijne dofinansowanie na ten cel.

Nowy park położony będzie w pobliżu osiedli Świerczewo, Krzekowo – Bezrzecze, Kaliny, Przyjaźni, Pogodno, Gumieńce w pobliżu ul Taczaka. Od strony zachodniej biegnie główna ulica im. Gen. St. Kutrzeby, od strony południowej ul. St. I. Witkiewicza

Zagospodarowanie terenu przy ul. Kutrzeby kosztować będzie ponad  1, 3 mln zł. Blisko połowa tej sumy pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Przetarg na zagospodarowanie terenu ma ruszyć jeszcze w tym roku. Nowy park powinien powstać w 2012 r.

Źródło: UM Szczecin


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj