1 / 8

Już po raz 17. wystartowały w Szczecinie Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony Design. To najważniejsze spotkanie miłośników zieleni w regionie. Targi potrwają do niedzieli, wstęp na imprezę jest bezpłatny.

– Nieprzypadkowo spotykamy się w Szczecinie. Ponad połowę jego obszaru stanowią tereny zielone, woda. Znajduje się tu 16 parków oraz wiele zieleńców –  tymi słowami uczestników targów powitała Małgorzata Lis, prezes Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Rozpoczęcie swoją obecnością uświetnili  przedstawiciele władz samorządowych.  Jarosław Rzepa, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, podkreślił, że cieszy się z obecności grona młodych projektantów, których warto wspierać. Zaznaczył równocześnie, że samorząd dzięki wsparciu  funduszy europejskich chce zadbać o jeszcze lepszą estetykę przestrzeni. Piotr Mync, z-ca Prezydenta Miasta Szczecin, zauważył, że targi idealnie wpisują się w początek sezonu ogrodniczego.

Program targów skierowany jest zarówno dla amatorów aranżacji ogródków, jak i specjalistów z tej dziedziny: projektantów i wykonawców zieleni. W ciągu trzech dni funkcjonować będzie część wystawiennicza z ponad 50 firmami prezentującymi swoją ofertę, Strefa Młodego Architekta Krajobrazu, gdzie spotkać można najmłodszych przedstawicieli branży oraz Ogród Pokazowy zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami przez studentów architektury krajobrazu.

Bez wątpienia najważniejszym elementem pierwszego dnia targów MIASTO OGRÓD – Zielony design jest piąta edycja konferencji z cyklu ,,Woda i zieleń w mieście” współorganizowana przez czasopismo ,,Zieleń miejska” pod patronatem “Przeglądu Komunalnego” oraz PortalKomunalny.pl. W tym roku spotkanie odbywa się pod hasłem ,,Parki, skwery, zieleńce”. Poruszana tematyka oscyluje wokół niewielkich terenów zieleni, m.in. atrakcyjnych placów zabaw, zielonych przedogródków czy parków miejskich przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach konferencji zaplanowano również panel dyskusyjny: „Partycypacja społeczne kluczem do sukcesu zagospodarowania przestrzeni miejskich?”

Dla zwiedzających przewidzianych jest szereg atrakcji. Wśród nich m.in. pokazy florystyczne oraz wspinaczki drzewnej, a także szczególnie atrakcyjne w związku ze zbliżającym się weekendem majowym pokazy grillowania. Jak co roku targom towarzyszy kiermasz ogrodniczy, gdzie w przystępnych cenach nabyć można rośliny, elementy wyposażenia i dekoracji ogrodu oraz sprzęt ogrodniczy.

Zapraszamy do lektury majowego wydaniu czasopisma ,,Zieleń miejska”, gdzie zamieszczona zostanie pełna relacja z targów.

Dbanie o zieleń miejską - jej rozwój i utrzymanie - to zadanie przede wszystkim dla:

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej