Firma innogy Renewables Polska rozpoczyna budowę lądowej farmy wiatrowej w Żukowicach w woj. dolnośląskim. Farma otrzymała wsparcie w drodze aukcji, przeprowadzonej w listopadzie 2018 r. przez Urząd Regulacji Energetyki.

Nowy Park Wiatrowy Żukowice wyposażony będzie w 11 turbin wiatrowych: 10 typu N131/3000 i jedną typu N117/3000. Urządzenia wyprodukowała firma Nordex. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2020 r. Podobne projekty lądowe realizowane są już przez innogy i Nordex zarówno na terenie Europy, jak i Stanów Zjednoczonych.

– Ogromnie cieszy nas fakt, że po zaledwie czterech latach od ostatniej inwestycji w sektorze energetyki wiatrowej, znów mamy okazję instalować turbiny wiatrowe budując Park Wiatrowy Żukowice. To kolejny, niezwykle ważny element naszego zaangażowania w rozwój, budowę i popularyzację odnawialnych źródeł energii w Polsce. Fakt, że od realizacji poprzedniego projektu minęło tak niewiele czasu, to potwierdzenie zasadności rozwoju strategicznej współpracy z Grupą Nordex – powiedział Robert Macias z Innogy.

Grupa innogy eksploatuje w Polsce osiem parków wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej ponad 240 MW. Farmy wiatrowe umiejscowione są w czterech regionach: w Nowym Stawie w pobliżu Gdańska, Opalenicy w rejonie Poznania, Krzęcina i Tychowa na terenie Pomorza Zachodniego oraz na obszarze województwa podlaskiego, w okolicach Suwałk, Piecek i Taciewa.

Czytaj więcej

Skomentuj