21 lutego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłosił nabór wniosków na realizację zadań ekologicznych. Nowością w tym roku jest konkurs skierowany do pasjonatów fotografii przyrodniczej, do którego można zgłaszać zdjęcia fauny, flory, przyrody nieożywionej i krajobrazu regionu Warmii i Mazur.

Łączna pula nagród wynosi 40 tys. zł. Konkurs będzie miał cztery edycję- wiosna, lato, jesień, zima. W każdej przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe, w której autor najlepszego zdjęcia otrzyma nawet 3 tys. zł. Zdobywca drugiego miejsca dostanie 2 tys., a trzeciego 1 tys.

Dodatkowo pod koniec roku zostaną wybrane trzy najlepsze zdjęcia, których autorzy zostaną dodatkowo nagrodzeni. Pięć tys. zł. otrzyma zdobywca pierwszego miejsca. Za drugie będzie można otrzymać 3 tys. zł, a za trzecie 2 tys. zł. Przewidziano także wyróżnienia. W tym przypadku zdjęcie lub zdjęcia zostaną nagrodzone 1 tys. zł.

Pierwszy etap konkursu już się rozpoczął, a potrwa do 21 marca. Dodatkowo nagrodzone zdjęcia, jak też i te zgłoszone do rywalizacji będą później wykorzystywane w publikacjach wydawanych przez Wojewódzki Fundusz.- Najlepsze zdjęcia znajdą się w kalendarzu – dodaje Justyna Raczyńska z WFOŚiGW w Olsztynie. – Trzeba pamiętać, że każdy autor może nadesłać maksymalnie trzy zdjęcia w edycji.

Szczegółowe informacje dotyczące regulaminów konkursów ogłoszonych przez WFOŚiGW w Olsztynie można znaleźć na stronie www.wfosigw.olsztyn.pl


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj