– Naszym priorytetem jest zwiększenie udziału transportu zbiorowego w obsłudze podróży wykonywanych w Warszawie – z 56,9 do 65 proc., zmniejszenie liczby prywatnych aut wyjeżdżających codziennie na ulice oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Dlatego wprowadzamy zmiany w taryfie i bezpłatne przejazdy. Mamy nowoczesną komunikację i serdecznie zachęcam uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz mieszkańców metropolii do przesiadki. Naprawdę warto – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.
Stołeczni radni przegłosowali zmiany w taryfie biletowej w czwartek. Katalog osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów został poszerzony o uczniów warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, publicznych i niepublicznych oraz uczniów mieszkających w Warszawie i uczących się w innych, niestołecznych placówkach oświatowych.
Nowe przepisy będą obowiązywały od 1 września tego roku na podstawie specjalnych, spersonalizowanych kart miejskich (tzw. Karty Ucznia).
Wyrabianiem nowych kart dla uczniów zajmą się placówki oświatowe we współpracy z warszawskim ZTM. Szkoły prześlą do Zarządu Transportu Miejskiego wypełnione wnioski ze zdjęciami dzieci oraz informacją, na jaki okres należy “wgrać” uprawnienie na bezpłatne przejazdy. ZTM przed końcem obecnego roku szkolnego przekaże szkołom gotowe, spersonalizowane Warszawskie Karty Miejskie.
Dzieci, które mieszkają na terenie Warszawy, a uczęszczają do szkół poza miastem, będą mogły wyrobić kartę w każdym punkcie obsługi klienta ZTM.
Radni zadecydowali także o obniżce cen biletów długookresowych w pierwszej i drugiej strefie miasta. Dzięki temu pasażerowie będą mogli zaoszczędzić nawet 76 zł na jednym bilecie.
Do oferty biletowej ZTM wprowadzono też nowe bilety jednorazowe, grupowe, turystyczne i tzw. konferencyjne dla uczestników zorganizowanych wydarzeń.
Komentarze (0)