Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Warszawa: deklaracje do 1 sierpnia

Warszawa: deklaracje do 1 sierpnia
16.07.2014, o godz. 7:48
czas czytania: około 1 minuty
0

Do piątku, 1 sierpnia, mieszkańcy dzielnic, w których obecnie działa tzw. pomostowy system odbioru odpadów, mogą jeszcze zmienić swoją „deklarację śmieciową” – przypomina warszawski urząd miasta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

W piątek, 1 sierpnia, w 10 dzielnicach (Białołęka, Bemowo, Bielany, Mokotów, Ochota, Targówek, Ursus, Włochy, Wola oraz Żoliborz) będzie obowiązywał nowy system gospodarki odpadami. Ich mieszkańcy jeszcze w zeszłym roku musieli zadeklarować, czy będą segregowali śmieci, czy nie.

– Istnieje jeszcze możliwość zmiany deklaracji – mówi rzeczniczka ratusza Agnieszka Kłąb. – Nawet jeśli ktoś napisał, że nie chce segregować odpadów, może wycofać się z tej decyzji. Warto pamiętać, że ci, którzy będą segregowali śmieci, zapłacą za ich odbiór mniej, niż pozostali.

Jak będzie wyglądał odbiór śmieci? Mieszkańcy domów jednorodzinnych dostaną worki w trzech kolorach, do których będą składać posegregowane odpady. Przed blokami wielorodzinnymi staną trzy kontenery. Do czerwonego będzie można wrzucać papier, drewno, tworzywa sztuczne, skórę i metal, do zielonego – szkło, a do czarnego – pozostałe odpady.

Ratusz przygotował plakaty i nalepki, które urzędnicy rozdali zarządcom podczas spotkań informacyjnych w dzielnicach. W każdej dzielnicy były dwa spotkania – w godzinach pracy dla spółdzielni i w godzinach popołudniowych dla wspólnot mieszkaniowych. Plakaty A3 mają zostać wywieszone w klatkach schodowych, natomiast nalepki A4 posłużą jako ściągawka do mieszkania.

– Obecnie przekazaliśmy każdej dzielnicy po tysiąc sztuk każdego materiału – mówi Agnieszka Kłąb. – Przewidujemy dodruk zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez dzielnice.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026