Na dwa lata przed zmaganiami piłkarzy swój kunszt pokazali ogrodnicy. W stolicy można podziwiać kwietne logo Euro 2012.

Kwiaty ułożono w znak Mistrzostw Europy w piłce nożnej w trzech miejscach: na Placu na Rozdrożu, przy skrzyżowaniu ul. Targowej z Kijowską oraz przy ul. Banacha ze Żwirki i Wigury.

 Na kwietnikach rośnie w sumie ok. 11 tysięcy roślin. Największe logo, bo składające się z 6 400 kwiatów, ozdabia Plac na Rozdrożu. Ma 9 metrów szerokości i 22 metry długości. Wymiary dwóch pozostałych kwietników wynoszą 9,5 m na 9,5 m.

Znak Mistrzostw ułożony jest z białych i czerwonych begonii, żółtych i pomarańczowych aksamitek, fioletowej irezyny, niebieskiego żeniszka, koleusa o zielonych liściach oraz santoniny. Najliczniej do nasadzeń wykorzystano białą begonię –  w sumie 5 612 szt. kwiatów.

Idealne ułożenie kwiatów we wzór logo wymagało od ogrodników użycia specjalistycznego sprzętu geodezyjnego, dzięki któremu możliwe było precyzyjne umiejscowienie i proporcjonalne odtworzenie poszczególnych elementów znaku Mistrzostw.  

– Planujemy by kwietne logo Euro 2012 funkcjonowało do około połowy października, dlatego też kwiaty będą pielęgnowane i zasilane odżywkami. Niemniej w tej kwestii wiele zależy od pogody – mówi Iwona Fryczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Oczyszczania Miasta.

źródło: ZOM

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj