W 20 miejscach w warszawskiej dzielnicy Praga-Południe stanie 80 nowych pojemników przeznaczonych do segregacji odpadów. Inwestycja będzie kosztować 240 tys. zł.

Kosze to inicjatywa mieszkańców w ramach warszawskiego budżetu obywatelskiego. Ich ustawieniem zajmie się miejski zarząd oczyszczania.

Obecnie wszystkie uliczne kosze na Pradze-Południe to pojemniki na odpady zmieszane. Już niedługo – w ramach projektu „Kosze miejskie do segregacji śmieci” – w dzielnicy przechodnie będą mogli skorzystać również z bardziej ekologicznego rozwiązania – pojemników, które umożliwią segregację: na szkło, papier, metale i tworzywa sztuczne oraz bioodpady.

Funkcjonalność pojemników została już przetestowana przez mieszkańców Warszawy podczas okresu próbnego. Projekt zaakceptowało miejskie Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego. Według planu pojemniki powinny pojawić się na chodnikach do końca wakacji. Koszt inwestycji to 241 080 zł. Pojemniki wyprodukuje firma Janiak z Łukowa, z którą ZOM podpisał umowę.

Projekt budżetu obywatelskiego dotyczył tylko dzielnicy Praga-Południe. Wybrane zostały takie lokalizacje, gdzie jest najwięcej pieszych, a jednocześnie będzie możliwość łatwego usuwania śmieci i dojazdu ekip porządkowych.

Czytaj więcej

Skomentuj