Niebieska szałwia i żółta aksamitka oraz białe i czerwone begonie uatrakcyjnią stołeczne skwery i rabaty. Tą kompozycją kolorów Zarząd Oczyszczania Miasta nawiązuje do polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Rośliny we wspólnotowych barwach posadzone zostaną m.in. na kwietnikach Placu Zawiszy, przy Pomniku Lotnika i w Al. Jerozolimskich przy Dworcu Śródmieście i na wysokości Muzeum Narodowego. Natomiast Trakt Królewski obsadzony zostanie kwiatami odwzorowującymi barwy narodowe.

Kolorowe kompozycje będą zdobiły ponadto sześć parków, którymi opiekuje się ZOM, tj. Park Ujazdowski, Praski, Fosa, Skaryszewski, Ogród Saski i Pole Mokotowskie. Dodatkowo w trzech miejscach z letnich kwiatów zostanie ułożone logo EURO 2012: na Placu na Rozdrożu, na skarpie Trasy Łazienkowskiej na wysokości Placu oraz na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury z Banacha.

W sumie na czas lata Warszawę ozdobi ponad 300 tysięcy sztuk kwiatów. Dominujące gatunki to pelargonia, begonia, aksamitka, szałwia, irezina i uczep. Posadzenie i pielęgnacja kwiatów przez ok. 4 miesiące kosztować będzie ok. 850 tys. zł.

Kolejna zmiana ukwiecenia czeka Warszawę jesienią, kiedy sadzone będą chryzantemy. 

źródło: ZOM w Warszawie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj