Nowe drzewka pojawiły się na Pradze-Południe. Dziś przedstawiciele Lasów Miejskich – Warszawa oraz stołecznych Domów Kultury posadzili tam 2 tysiące buków – poinformował w czwartek stołeczny ratusz.

Młode drzewka zostały posadzone w rejonie dawnych ogródków działkowych przy ul. Kozia Górka. To część terenu przejętego w 2019 r. przez Lasy Miejskie – Warszawa w ramach zarządzenia prezydenta stolicy – przekazał ratusz.

“Łącznie pod opiekę miejskiej jednostki trafiło wtedy ponad 13 ha terenu, który miał zostać uporządkowany i obsadzony drzewami. Pierwsze nasadzenia pojawiły się tam w 2020 r.” – przekazał ratusz dodając, że w czwartek obsadzony został ostatni wolny fragment nieruchomości.

Nie tylko buki

Leśnicy zdecydowali się na sadzonki buków. W ramach poprzednich akcji, na tym kilkunastohektarowym terenie, sadzono też inne gatunki drzew: lipy, dęby, klony czy sosny.

Czwartkową akcję zainicjował Staromiejski Dom Kultury. Drzewka sadzili również, poza pracownikami Lasów Miejskich – Warszawa, przedstawiciele pozostałych warszawskich domów kultury.

Zieleń priorytetem

“Zieleń jest jednym z aktualnych priorytetów stołecznego ratusza. Tylko w latach 2019-2021 obszar lasów miejskich zwiększył się o 100 ha. W tym roku stołeczni leśnicy posadzili około 105 tys. sadzonek. A to nie wszystko – w najbliższych latach w Warszawie pojawią się też nowe parki, a część już tych istniejących zostanie uzupełnionych o dodatkową zieleń. Nowe nasadzenia pojawiają się również na skwerach czy przy ulicach. W wielu dzielnicach Warszawy płyty chodnikowe zastępowane są drzewami, krzewami i bylinami” – poinformował stołeczny ratusz.

Czytaj więcej

Skomentuj