100 tysięcy mieszkańców Białołęki będzie mogło korzystać z nowego, 6,5-metrowego kolektora ściekowego. Wybudowany on został przez dewelopera i przekazany Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji.

Symbolicznego uruchomienia instalacji dokonała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. – To wyjątkowy dzień dla Białołęki. Dotychczas w tej części dzielnicy brakowało kanalizacji. To ogromny sukces, ponieważ wkrótce około 100 tysięcy osób będzie mogło zrezygnować z tradycyjnych szamb i podłączyć się do sieci kanalizacyjnej. – zaznaczyła Prezydent stolicy – W Wawrze kolektor zaczął już być budowany i jest w tzw. czwartej fazie projektu. Mam nadzieję, że w dwóch dzielnice lezących na obrzeżach Warszawy – Białołęka i Wawer – uda nam się jak najszybciej zapewnić mieszkańcom możliwość podłączenia do kanalizacji.

Jednocześnie prezydent stolicy wraz z przedstawicielami dzielnicy, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz inwestora podpisali dokument przekazania kolektora sanitarnego miejskiej spółce.

Odcinek kolektora sanitarnego, o długości 6,5 km, pozwoli około 100 tysięcy mieszkańcom północno-wschodniej Białołęki podłączyć się do kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni Czajka. Koszt zaprojektowania i wykonania kolektora ścieków wyniósł blisko 50 mln zł.

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj