1 / 4

Ponad 1,4 tys. ławek odnowił warszawski Zakład Oczyszczania Miasta. W stolicy pojawiło się także prawie sto nowych miejsc do siedzenia.

Podczas ostatnich prac w Warszawie odnowiono 1,1 tys., naprawiono 300 i postawiono 95 nowych ławek.  80 ustawionych zostało w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Najwięcej przy ul. Targowej – 12 szt., w al. KEN – 10 szt. i w al. Zjednoczenia – 8 szt. Kolejnych 15 ustawionych zostanie jesienią na terenie Bemowa.

Zarząd Oczyszczania Miasta czuwa nad stanem ławek, monitorując ich stan techniczny oraz estetyczny. W miarę potrzeb ławki są systematycznie naprawiane i malowane.

Odnowione ławki zobaczyć można m.in. w al. Solidarności, przy ul. Rodowicza „Anody”, Wąwozowej, Stryjeńskich oraz w parku Skaryszewskim, Ujazdowskim, Praskim, Polu Mokotowskim, Fosa i Stoki Cytadeli.

Wakacyjny lifting przeszło też 20 żeliwno-drewnianych ławek ustawionych na Nowym Świecie. By spacerowanie po najpopularniejszym deptaku w stolicy było jeszcze przyjemniejsze, odnowiono wysłużone ławki na odcinku od ronda de Gaulle’a do ul. Świętokrzyskiej.

Żeliwne i stalowe elementy oczyszczono ze starej farby za pomocą piaskowania lub śrutowania, natomiast drewniane siedziska oszlifowano. Na tak przygotowane powierzchnie nałożono zabezpieczenia antykorozyjne oraz, w przypadku drewna, środek grzybobójczy. Na koniec ławki pomalowano. To dopełnienie remontu ławek, który odbył się w ub. r. Wówczas odświeżono 162 szt. ustawione wzdłuż Al. Ujazdowskich i Krakowskiego Przedmieścia.

Koszt remontów i zakupu ławek to ok. 228 tys. zł. ZOM ma pod swoją opieką ok. 2,7 tys. ławek.

Czytaj więcej

Skomentuj