Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Warszawa: ostatnie umowy na odbiór śmieci

Warszawa: ostatnie umowy na odbiór śmieci
17.04.2014, o godz. 10:22
czas czytania: około 2 minut
0

Podpisano ostatnie umowy na odbiór i zagospodarowanie śmieci z 10 warszawskich dzielnic, pozostających dotychczas w systemie pomostowym.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

– Dzięki tym umowom jeszcze w wakacje cała Warszawa zostanie objęta docelowym systemem gospodarowania odpadów. Miasto będzie miało za pomocą systemu GPSów pełną kontrolę nad śmieciami odbieranymi od mieszkańców. Co ważne, nie generuje to żadnych dodatkowych obowiązków dla samych warszawiaków – jedyne, co trzeba robić, to uiszczać tak jak dotychczas opłatę śmieciową i, jeśli tak się zadeklarowało, segregować śmieci – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Trzyletnie umowy na obsługę poszczególnych obszarów podpisano z następującymi firmami:

– dla obszaru I (Bielany i Żoliborz) – Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie, wartość umowy: 83,4 mln zł brutto,
– dla obszaru II (Białołęka i Targówek) – Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie, wartość umowy: 115,7 mln zł brutto,
– dla obszaru III (Mokotów) – PPHU Lekaro, wartość umowy: 115,3 mln zł brutto,
– dla obszaru IV (Ochota, Ursus i Włochy) – Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie, wartość umowy: 122,2 mln zł brutto,
– dla obszaru IX (Wola i Bemowo) – Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie, wartość umowy: 118 mln zł brutto.

Podpisywane umowy dotyczą odbioru i zagospodarowania odpadów, co oznacza, że zatrudnione firmy będą nie tylko wywozić śmieci z mieszkań, domów i biur, ale również dbać o ich przetworzenie. Będą one obowiązywać przez trzy kolejne lata, do końca lipca 2017 r. Stawki opłaty śmieciowej pozostają bez zmian.

– Ten okres przygotowawczy będzie wyglądał podobnie jak w przypadku pierwszych czterech obszarów. Teraz firmy będą prowadzić inwentaryzację punktów odbioru, zgrywać swój system monitoringu z naszym, układać trasy i przekazywać nam wszystkie niezbędne dane. Zgodnie z zapisami umów, docelowy system zacznie obowiązywać w całym mieście od 1 sierpnia – dodaje Hanna Gronkiewicz-Waltz.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026