Tony piasku, boisko do piłki plażowej, dwa grille do dyspozycji warszawiaków oraz wypożyczalnia leżaków i piłek – od 3 lipca można korzystać z plaży na Saskiej Kępie.

Plaża została wkomponowana w dzikie otoczenie brzegu Wisły. Jedna trzecia plaży została zaplanowania jako naturalne „zatoczki” porośnięte niską roślinnością trawiastą, wkomponowane między istniejące krzewy i drzewa. Pozostała część została wykonana jako plaża piaszczysta. Porządek na plaży będzie utrzymywać Służba Brzegowa, a leżaki i piłki oraz opiekę nad plażą i ogólnodostęnymi grillami zapewni Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 2.

Do plaży dobija bezpłatny prom z Przyczółka Czerniakowskiego, a od strony Pragi można dojść przejściem podziemnym przy ul. Krynicznej.

Miejsce wykonania plaży nie jest przypadkowe. To tutaj, w latach 70. XX wieku, istniała plaża, na której można było spotkać rzesze plażujących warszawiaków. Pomimo zaniedbania przez kolejnych kilkanaście lat miejsce to nadal było wykorzystywane jako miejsce wypoczynku i plażowania.

Plaża jest jednocześnie przystankiem promu Tramwajów Wodnych. Wszystkie przystanki promowe są systematycznie pielęgnowane przez Służbę Brzegową.

W kolejne weekendy lipca planowane jest udostępnianie warszawiakom dwóch kolejnych plaż: przy Zamku Królewskim (od soboty, 10 lipca) oraz przy Stadionie Narodowym (od soboty, 17 lipca). To kontynuacja działań Zarządu Mienia m.st. Warszawy, mających zachęcić warszawiaków do odkrycia Wisły na nowo.

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj