Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Warszawa: pomost na pół roku

Warszawa: pomost na pół roku
01.07.2013, o godz. 8:34
czas czytania: około 2 minut
0

– Doszliśmy do porozumienia z firmami, które odbierają śmieci od warszawiaków i chcą robić to dalej, w ramach programu pomostowego. Mieszkańcy stolicy mogą spać spokojnie – powiedziała po spotkaniu z przedsiębiorcami odbierającymi odpady prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

W piątek, 28 czerwca, odbyło się ostatnie z serii spotkań z firmami odbierającymi śmieci na terenie stolicy. W trakcie trwania programu pomostowego mieszkańcy będą płacić miastu, a nie firmom. Miasto będzie z pobieranej opłaty śmieciowej opłacać faktury za odbiór śmieci od mieszkańców. Rachunki za wykonaną usługę firmy będą przesyłać bezpośrednio do ratusza.

Jedyne, o czym muszą pamiętać mieszkańcy, to złożenie deklaracji o sposobie zbierania odpadów do 19 lipca i terminowe uiszczanie opłaty śmieciowej na rzecz miasta – do 28 dnia każdego miesiąca za wyjątkiem lipca 2013 r., kiedy termin upływa 29 dnia miesiąca.

Od dziś można też naliczać wysokość opłaty śmieciowej, obowiązującą w trakcie okresu przejściowego. Zgodnie z decyzją Rady m.st. Warszawy z 12 czerwca, za odbiór śmieci segregowanych warszawiacy mieszkający w domach wielorodzinnych w okresie przejściowym (1.07.2013 r.-31.01.2014 r.) zapłacą:

– w przypadku osób mieszkających samotnie: 10 zł,
– w przypadku gospodarstw domowych liczących dwie osoby: 19 zł,
– w przypadku gospodarstw domowych liczących trzy osoby: 28 zł,
– w przypadku gospodarstw domowych liczących cztery lub więcej osób: 37 zł.

Właściciele domów jednorodzinnych będą uiszczać comiesięczną opłatę za odbiór posegregowanych śmieci według następujących stawek:

– osoby mieszkające samotnie: 30 zł,
– dwie osoby mieszkające wspólnie: 45 zł,
– trzy lub więcej osób mieszkających wspólnie: 60 zł.

Zmiany dotyczyć będą również przedsiębiorców, którzy produkują odpady komunalne. Za jednorazowe opróżnienie pojemnika śmieci posegregowanych o pojemności 120 l zapłacą 15 zł. Za odbiór 240 l śmieci zbieranych w sposób selektywny stawka wyniesie 19 zł, za 660 l – 37 zł, za 770 l – 40 zł, za 1100 l – 45 zł. Jednorazowe opróżnienie pojemnika śmieci zbieranych selektywnie o pojemności 3 500 l będzie kosztowało 152 zł. Każde dodatkowe rozpoczęte 1000 l do odebrania powiększy opłatę o 40 zł.

Stawki za odpady niesegregowane będą wyższe o ok. 20%.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań, do dyspozycji mieszkańców oddano miejską infolinię, dostępną pod numerem 800 70 70 47. Pod tym numerem można też będzie zgłaszać wszelkie zastrzeżenia dotyczące usługi wywozu śmieci w trakcie trwania programu pomostowego.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026