Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Warszawa: przesył ścieków pod Wisłą naprawiony

Warszawa: przesył ścieków pod Wisłą naprawiony
mat
14.11.2019, o godz. 13:00
czas czytania: około 1 minuty
0

Zgodnie z deklarowanym terminem, od soboty, 16 listopada, nieczystości z lewobrzeżnej części Warszawy ponownie popłyną rurociągami pod dnem Wisły. Operacja przełączenia kolektora awaryjnego na układ docelowy zostanie przeprowadzona w nocy z piątku na sobotę - poinformował prezydent Rafał Trzaskowski.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

– Zbliżamy się do szczęśliwego końca prac przy naprawie uszkodzonych kolektorów. Ostatnim elementem tego procesu będzie przełączenie strumienia nieczystości do naprawionych rurociągów. Działania te będą prowadzone w nocy z najbliższego piątku na sobotę. Nad przedsięwzięciem tym czuwać będzie specjalna grupa robocza, która zadba o to by przeprowadzić tę operację sprawnie i maksymalnie bezpiecznie – poinformował Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

W ostatnich tygodniach specjaliści z Inżynierii Rzeszów pracowali 24 godziny na dobę, aby dotrzymać terminu naprawy kolektorów pod dnem Wisły. W sumie wymienili oni stalowe rury na dwóch odcinkach rurociągów – po 106 metrów każdy.

Roboty zakończyły się komisyjnym odbiorem prac, a także próbą szczelności i ciśnieniową. Naprawiony rurociąg był gotowy 10 listopada. Aby zminimalizować skutki środowiskowe przełączenia, proces ten zostanie przeprowadzony w nocy z piątku na sobotę. Wówczas obciążenie sieci kanalizacyjnej jest niższe.

Po zakończeniu procesu przełączenia państwowe przedsiębiorstwo Wody Polskie przystąpi do rozbiórki tymczasowego rurociągu na moście pontonowym. Sama wojskowa przeprawa ma zostać zdemontowana do 24 listopada.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024