Politycy Prawa i Sprawiedliwości zwrócili się do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, domagając się zmniejszenia opłat za wywóz odpadów.

Obecnie cena za wywóz odpadów w Warszawie wynosi ok. 95 zł miesięcznie. Dokładne stawki prezentujemy tutaj.

Politycy PiS oceniają, że stolica ciągle nie posiada wystarczającej infrastruktury zagospodarowania odpadów, ponieważ część śmieci wywożona jest do Rzeszowa, co w ich opinii przyczynia się do wysokich opłat za wywóz.

Radni zarzucają także prezydentowi Warszawy brak przedstawienia alternatywnych sposobów na rozliczanie cen za usługi komunalne. Planowane było wprowadzenie systemu opłat uzależnionych od poziomu zużycia wody w domach, żeby unikać ujednolicenia ceny ustalanej niezależnie od faktycznej ilości mieszkańców gospodarstwa domowego.

Radni czekają na odpowiedź prezydenta i zapowiadają dalsze zainteresowanie sprawą opłat za wywóz śmieci w Warszawie.

Plaga dzikich wysypisk. Dane z Mazowsza zaskakują

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Niech Politycy PiS naucza sie podstaw choćby gospodarki, ekonomii…, a nie tylko propagandy i populistycznych działań pod publiczkę!! Politycy PIS, najpierw bez ładu i składu “reformują” system, a potem jak za czasów PZPR chcą sterować gospodarka i wprowadzać ceny regulowane.

    PRAWDA JEST TAKA – PiS najpierw rozpie…..wszystko co się da, a jak już osiągnie dno to jako mąż opatrznościowy żądają ratunku nie pozując drogi.
    W tym przypadku prezydent nie podejmuje uchwały tylko Rada Miasta. Z mocy ustawy (uchwalonej przez PiS) Gmina / miasto nie może dokładać do systemu (nawet opłaty od mieszkańców musza wpływać na wydzielone konto bankowe, by łatwiej było sprawdzić), a musi zrównoważyć system. PRZEKŁADAJĄC TO NA JEZYK ZROZUMIAŁY – jaką cenę w przetargu dadzą firmy taką cenę musi dać Rada MIasta.
    A tego typu apele pokazują jakimi ignorantami sa Politycy PiS , lub co bardziej prawdopodobne – wichrzycielami . żądają czegoś, czego zabronili we wrześniu 2019!!!

Skomentuj