Dobiegaja końca prace przy nowej aranżacji Ronda Dmowskiego w Warszawie. W kolorowe pojemniki sadzone są wiosenne kwiaty.

Rodzaj i kolorystka roślin zostały ustalone z góry przez projektanta nowego wyglądu Ronda Dmowskiego. Na wiosnę przewidziano posadzenie żółtych i granatowych bratków. Kwiaty będą rosły w zielonej obwódce, którą utworzą płożące się krzewy – jałowce i tuje, w sumie 16 tys. roślin. Będą one pielęgnowane, nawożone i podlewane wzorem innych miejsce ukwiecanych przez Zarząd Oczyszczania Miasta. Koszt nasadzeń na Rondzie Dmowskiego wyniesie ok. 162 tys. zł.

Kolejne kwiaty sezonowe pojawią się latem i będą to: 12 tys. czerwonej szałwii i niebieskiego żeniszka. Natomiast jesienią posadzonych zostanie 5 tys. żółtych i ceglastych chryzantem.

Modernizacja Ronda Dmowskiego rozpoczęła się jesienią ub. roku od wymiany nawierzchni, na której ustawiono żółte i pomarańczowe metalowe pojemniki. Nowy wygląd Ronda zaprojektowało Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy.

W całej stolicy trwają wiosenne nasadzenia. Do ukwiecenia miasta użytych zostanie 250 tys. kwiatów, głównie bratków, ale także niezapominajki i stokrotki, kwitną ponadto tulipany i żonkile.

źródło: zom.waw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj