Dziś na terenie Lasu Bemowo, uczniowie warszawskich szkół wezmą udział w jesiennym sadzeniu drzew. Około 200 sadzonek dębu, lipy i klonu zostanie posadzonych na fragmencie nieużytku położonego w pobliżu ulicy Kampinoskiej. Na powierzchni 0,54 ha w przyszłości powstanie las mieszany z dużym udziałem gatunków liściastych.

Termin sadzenia nie został wybrany przypadkowo. W tym okresie wilgotność gleby jest zwykle wysoka i rośliny nie są narażone na przesuszenie po ich posadzeniu. Dodatkowo duża wilgotność powietrza stanowi bardzo korzystne warunki do transportu drzewek ze szkółek. Uczestnicy akcji – poza możliwością poznania strony technicznej odnawiania lasu – będą mieli możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu fauny i flory oraz funkcji warszawskich lasów miejskich. Pomogą im w tym przygotowane zajęcia edukacyjne z elementami gier i zabaw aktywizujących.

Jest to już druga taka akcja zorganizowana w tym roku przez Lasy Miejskie Warszawa i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie postaw aktywnego uczestnictwa w ochronie przyrody oraz podnoszenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Warszawy. Zamysłem organizatorów jest kształtowanie proekologicznych postaw wśród dzieci poprzez pracę, zabawę i naukę.

W tym roku na terenie lasów miejskich zostanie posadzonych 52 200 sadzonek drzew na powierzchni około 6 ha. W tym roku sadzimy głównie: sosny, dęby, klon zwyczajny i jawor, lipy, wiązy, olsze, jarząby pospolite, świerki, a także gatunki biocenotyczne oraz krzewy ozdobne.

źródło: um.warszawa.pl
 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj