Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Warszawa: Ścieki płyną naprawionym kolektorem

Warszawa: Ścieki płyną naprawionym kolektorem
mat
18.11.2019, o godz. 10:50
czas czytania: około 1 minuty
0

W sobotę, 16 listopada zaczął pracę naprawiony układ przesyłowy ścieków do oczyszczalni „Czajka”. Wszystkie ścieki z lewobrzeżnej Warszawy znów płyną pod dnem Wisły. Operacja przełączenia kolektora awaryjnego na układ docelowy przebiegła pomyślnie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Po nieco ponad dwóch miesiącach od wystąpienia awarii, układ przesyłowy ścieków z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka” został przywrócony do sprawności i ponownie uruchomiony. Przez pierwszą dobę układem przepłynęło ponad 200 tys. mnieczystości.

W nocy 15 listopada ok. godz. 23:00 PGW Wody Polskie, przy współpracy z MPWiK Warszawa, rozpoczęły procedurę demontażu swoich rurociągów w komorze przy. Świderskiej (prawa strona Warszawy), co było niezbędne, aby móc przekierować ścieki do układu przesyłowego pod Wisłą.

Podczas procesu przepięcia układu przesyłowego, z tymczasowych rurociągów ułożonych na moście pontonowym do kolektorów znajdujących się pod dnem Wisły, nie wystąpiły problemy techniczne. O godz. 9:00 ścieki zostały skierowane do układu. Ok. godz. 9:40 pierwsze ścieki dopłynęły naprawionym rurociągiem do oczyszczalni ścieków „Czajka”.

Jak informuje warszawskie MPWiK, służby przedsiębiorstwa na bieżąco monitorują parametry układu oraz kontrolują jego pracę po obu stronach Wisły.

Aby przywrócić układ do sprawności, zostały przeprowadzone prace: rozbiórkowe, montażowe nowych stalowych rurociągów, konserwacyjne na pozostałych rurociągach, a także ciśnieniowe próby szczelności. Do wykonania pozostały jeszcze te o charakterze remontowo-odtworzeniowym prowadzone w tunelu pod Wisłą, których zakończenie planowane jest na przełom stycznia i lutego 2020 r.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024