430 tys. wiosennych kwiatów ozdobi Warszawę. Oprócz popularnych bratków na kwietnikach rosną krokusy, tulipany, niezapominajki i stokrotki.

Bratki sadzone są na kwietnikach znajdujących się na placach, rondach, a także w pojemnikach na rośliny wzdłuż Traktu Królewskiego. Dominują różnobarwne kompozycje składające się z fioletowych, czerwonych, żółtych i białych kwiatów. Są jednak też miejsca ze specjalnymi wzorami. I tak na przykład na kwietniku u zbiegu ul. Banach i Żwirki i Wigury bratki ułożone zostały w logotyp Euro 2012. Kolejny taki wzór powstanie na skarpie Trasie Łazienkowskiej na wysokości Placu na Rozdrożu. 

O to, by stolica kwitła wiosną, Zarząd Oczyszczania Miasta dba już jesienią. Wtedy sadzone są cebule tulipanów, narcyzy i szafirków, które już wzeszły i lada chwila się rozwiną. Wśród wiosennych kwiatów znaleźć można także niezapominajki, które ozdabiają park Ujazdowski. Ten ukwiecony jest także kompozycjami pod postacią wielobarwnych łączek na przykład ze stokrotek. Z kolei w parku Praskim dominują kwietniki z geometrycznymi wzorami. W Ogrodzie Saskim natomiast zakwitnie 10 tys. różnokolorowych tulipanów.

W sumie na tych kwietnikach przyulicznych i parkowych, którymi opiekuje się Zarząd Oczyszczania Miasta rosnąć będzie wiosną 430 tys. kwiatów, w tym 180 tys. bratków. Koszt ich posadzenia i pielęgnacji to 330 tys. zł.

– Kolejna zmiana kwietnych dekoracji czeka stolicę na lato, kiedy to dominować będą pelargonie, begonie i aksamitki. Natomiast jesienią tradycyjnie ukwiecimy Warszawę chryzantemami – zapowiadaja pracownicy ZOM.

źródło: ZOM w Warszawie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj