Podczas uroczystej gali w teatrze Kamienica Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wręczyła nagrody w 28. edycji konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Do konkursu, którego pomysłodawcą był Stefan Starzyński, zgłoszono w tym roku 274 obiekty.

– Tą piękną, ponadczasową inicjatywę prezydenta Starzyńskiego uczyniliście Państwo nadzwyczaj aktualną. Niezmiennie, od jego czasów, celem konkursu jest poprawa estetyki miasta i pobudzenie społecznej inicjatywy mieszkańców związanej z upiększaniem stolicy – powiedziała do laureatów konkursu prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Efekty Waszej pracy określić można jako niezwykły przykład sztuki publicznej, którą podziwiają widzowie – mieszkańcy stolicy i przybywający do niej goście – dodała.

Tegoroczna edycja konkursu, ze względu na polską prezydencję w Unii Europejskiej otrzymała hasło „Prezydencja w Kwiatach. Wielu mieszkańców Warszawy udekorowało swoje balkony i przydomowe ogródki roślinami w kolorach białym, czerwonym, żółtym i niebieskim.

Do akcji ukwiecania Warszawy włączyły się też władze Stolicy, instytucje, placówki oświatowe i restauratorzy. Na balkonach, ulicach, skwerach, klombach, w miejscach, którymi opiekuje się Zarząd Terenów Publicznych i Zarząd Oczyszczania Miasta pojawiły się kompozycje kwiatowe w barwach narodowych i unijnych przypominające o polskiej prezydencji.

Organizatorami konkursu są Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, Urząd m. st. Warszawy oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj