Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni” organizowany jest społecznie przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przy współpracy miasta stołecznego Warszawy. W niedzielę, 30 sierpnia, w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się już 32. uroczysta gala konkursu.

Cieszymy się z tego, że Warszawa wytycza standardy myślenia o zieleni. 30 sierpnia o godzinie 15.00, zapraszam wszystkich warszawiaków do poznania laureatów tegorocznej edycji konkursu. Będzie można zobaczyć wybrane obiekty ze wszystkich trzech nowych głównych kategorii – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Gala odbędzie się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (ul. Jazdów 2) w sali widowiskowej im. Wojciecha Krukowskiego. O oprawę artystyczną zadbają aktorki Musicalu Improwizowanego, m.in. Katarzyna Kołeczek,  Joanna Kucharczyk, Weronika Nockowska, Agata Sasinowska i gościnnie Matylda Damięcka, które wystąpią z programem „Musical Impro w miejskiej dżungli”. Wstęp wolny.

Na konkurs wpłynęło aż trzysta dwadzieścia zgłoszeń ze wszystkich dzielnic Warszawy (najwięcej z Woli, Mokotowa i Pragi Południe). Po raz pierwszy nagrody Prezydenta m.st. Warszawy przyznane zostaną w kategoriach: Człowiek, Sąsiedzi i Firma. Jak co roku wręczona zostanie także Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, a swoje wyróżnienia przyzna Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Od 30 sierpnia będzie można obejrzeć wystawę zdjęć nagrodzonych obiektów. Fotografie, wykonane przez Maksa Zielińskiego, zawisną na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego przy Alejach Ujazdowskich 4.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1935 roku, kiedy to z inicjatywy Prezydenta Starzyńskiego powstał konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Wojna przerwała organizację Konkursu,  w latach 70-tych XX wieku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Warszawy konkurs został odnowiony. W roku 1971 mieszkańcy Powiśla jako pierwsi  podjęli konkursowe wyzwanie i stanęli w zawodach lokalnych. Od tamtego czasu idea upiększania swojego miasta zielenią rozprzestrzeniła się na całą Warszawę. Od kilkunastu lat, co roku, ponad 500 osób zgłasza się do konkursu.

Więcej na http://www.warszawawkwiatach.pl/

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj