W Poznaniu we wtorek 23 października rozpoczynają się targi ochrony środowiska Pol-Eco System 2018. Ekspozycjom wystawców towarzyszyć będą wydarzenia merytoryczne: konferencja Ekosfera oraz Forum Energii i Recyklingu. Targi potrwają do 25 października.

Targi ochrony środowiska Pol-Eco System to największe i najbardziej uznane tego typu wydarzenie w branży. Specjaliści, eksperci, naukowcy, samorządowcy i prywatne firmy spotykają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, aby debatować o najbardziej aktualnych tematach z dziedziny ochrony środowiska i zapoznać się z najnowszą ofertą rynku.

Zakres tematyczny Pol-Eco System 2018 obejmuje:

Ekorozwój Kraków 300 x 250
  • odpady;
  • technikę komunalną;
  • energię;
  • wodę i ścieki;
  • ochronę powietrza;
  • transport publiczny i elektromobilność.
Envicon 2018 750 x 300

Targom towarzyszyć będzie konferencja EkoSfera organizowana wspólnie przez Ministerstwo Środowiska i MTP. Wezmą w niej udział liderzy z Polski i Unii Europejskiej, którzy zaprezentują wyzwania kształtujące politykę dotyczącą środowiska i klimatu na najbliższe lata. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister energii Krzysztof Tchórzewski czy prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

– W czasie targów zostanie poruszonych wiele istotnych kwestii z zakresu ochrony środowiska. Podczas paneli dyskusyjnych omówimy kwestię ich obecności w Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, wiele miejsca poświęcone też zostanie zbliżającemu się szczytowi klimatycznemu w Katowicach – mówi minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Podczas Pol-Eco System 2018 odbędzie się także Forum Energii i Recyklingu. Eksperci zaproszeni przez redakcję „Energii i Recyklingu” będą rozmawiać o odpadach i energii. Dyskusja skupi się na rozszerzonej odpowiedzialności producenta, nowych poziomach recyklingu, recyklingu odpadów opakowaniowych, bioodpadach, klastrach energii, elektromobilności oraz magazynowaniu energii.

Program Pol-Eco System 2018 (PDF):

Pol-Eco System – tak było w 2017 r.:

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj