W Jaworznie do 17 lutego przedłużono termin zawierania umów na budowę przyłącza kanalizacyjnego. Mieszkańcy Długoszyna, Góry Piasku, Pieczysk i Ciężkowic mogą podpisać umowę, która daje możliwość uzyskania dotacji w wysokości do 95 procent poniesionych kosztów.

– W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców podjęliśmy decyzję o przedłużeniu terminu zawierania umów o pełne dwa tygodnie, tak, aby osoby, które jeszcze nie podjęły decyzji o szansie na dodatkową dotację miały czas na dopełnienie wszystkich formalności – tłumaczy Józef Natonek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – Cały czas odbieramy telefony, udzielamy informacji, odpowiadamy na liczne pytania i – co najważniejsze – podpisujemy umowy. Specjalnie w tym celu uruchomiliśmy dodatkowe stanowiska pracy w Punkcie Obsługi Klienta.

Wszyscy właściciele nieruchomości położonych na obszarze objętym projektem kanalizacyjnym "Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzno – faza I", mogą liczyć na zwrot poniesionych kosztów budowy przyłącza w wysokości 50 proc., jednak nie więcej niż 2 tys. zł. Ten system wsparcia ruszył początkiem tego roku.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Jednak istnieje szansa na zwiększenie powyższej bezzwrotnej dotacji. W grudniu ubiegłego roku blisko 3 tys. mieszkańców osiedla Góra Piasku, Długoszyn, Pieczyska, Ciężkowice otrzymało wzór umowy, której podpisanie daje szansę Spółce wodociągowej, na wystartowanie w konkursie o pozyskanie dla mieszkańców dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o zwrot poniesionych kosztów przyłącza w wysokości 45 proc. Dotychczas umowę podpisało blisko 1400 mieszkańców.

– 95 proc. dofinansowania to wersja najbardziej korzystna. Gmina pokryje do 50 proc. kosztów, ale nie więcej niż 2 tys. zł. Z kolei podpisanie umowy z MPWiK-iem daje szansę na pozyskanie dodatkowej dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 45 proc. kosztów budowy przyłącza, a także stwarza możliwość rozłożenia pozostałej części płatności na nieoprocentowane raty – dodaje prezes Natonek.

Więcej na www.mpwik.jaworzno.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj