W Szczecinie powstaną kolejne trasy widokowe i szlaki konne. Na Polanie Sportowej będzie nowy kort tenisowy i mini boisko do gry w kosza. Na nowe atrakcje dla mieszkańców i turystów miasto otrzymało unijne dofinansowanie.

W Szczecinie powstanie szlak turystyczny o długości 4,22 km wokół jeziora Szmaragdowego. W tym celu wykorzystane będą już istniejące ścieżki i drogi leśne, które zostaną wyremontowane. Szlak turystyczny będzie miał trzy punkty widokowe: wieża Barasel, Skórcza Góra i „Oko na Szczecin” na polanie Widok.

Drugi szlak powstanie na terenach Warszewa i Osowa. Wyremontowana zostanie ścieżka leśna, powstanie kładka drewniana oraz platforma widokowa przy Zespole Parkowo-Krajobrazowym „Wodozbiór” (Na obszarze zespołu leży Wysoki Staw a swoje źródła maja cieki Gręziniec i Sienniczka).

W ramach projektu wydzielony będzie prawie 13 km szlak do jazdy konnej, który rozpoczynać się będzie przy stadninie koni na Osowie i zakończy się w okolicach jeziora Głębokie od strony Wołczkowa.

Nowe trasy widokowe i szlaki konne powstaną w przyszłym roku. W budżecie miasta na 2012 rok na ten cel zapisano 700 tys.  Projekt dostał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 w wysokości ponad 300 tys. zł.

Szczecin otrzymał również dofinansowanie na ulepszenie polan i ścieżek rekreacyjnych  w Lasku Arkońskim. Na Polanie Sportowej przebudowany będzie kort tenisowy wraz z trybunami. Oprócz tego powstanie nawierzchnia pod stoły tenisowe i mini boisko do gry w kosza. Do polany będzie doprowadzony prąd, dzięki czemu pojawią się dodatkowe możliwości organizowania wydarzeń sportowych i kulturalnych. Przyłącza energetyczne będą doprowadzone również do Polany Czerwonej przy kąpielisku Arkonka i do Ścieżki Edukacyjnej przy Leśniczówce Białej. Przy pętli Głębokie stanie także infomat z mapą turystyczną Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, a przy skrzyżowaniu ulic Zegadłowicza i Wojska Polskiego pojawi się drewniana brama.

Ulepszenie polan i ścieżek edukacyjnych ma kosztować 600 tys. zł. Wartość dofinansowania przyznanego w ramach RPO to ok. 280 tys. zł.

źródło: szczecin.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj