Miejskie Przedsiebiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu chce wybudować za 135 mln zł cztery magistrale wodociągowe o długości 22 km – informuje “Gazeta Wyborcza Wrocław”.

Pierwsza z nowych magistral połączy ul. Na Ostatnim Groszu z Hermanowską. Prace już się rozpoczęły. Nowymi rurami woda popłynie już w październiku tego roku.

Najwięcej, bo aż 65 mln zł kosztować będzie budowa 14-kilometrowego odcinka magistrali północnej, który połączy stację uzdatniania wody na Mokrym Dworze z rurociągiem w ul. Bolesława Krzywoustego i z istniejącym wodociągiem w ul. Szewczenki. Budowa tego fragmentu sieci ma się rozpocząć za dwa lata. MPWiK zabezpieczy przed awariami także południowe osiedla Wrocławia. Wybuduje nową magistralę między ul. Supińskiego i Kobierzycką do Grota Roweckiego – czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Największym wyzwaniem będzie jednak poprowadzenie rurociągu, który połączy ul. Grodzką przez Nowy Świat, teren byłego Szpitala im. Babińskiego do ul. Sikorskiego. Będzie to bowiem wymagało położenia rury pod fosą.

MPWiK zamierza sfinansować inwestycje częściowo z własnego budżetu, ale też z kredytu oraz środków unijnych. Ostatnie prace zakończą się w 2014 roku.

źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj