W Gdańsku powstały kolejne wybiegi dla psów. Nowe wybiegi funkcjonują w pięciu punktach miasta: we Wrzeszczu, w Siedlcach, Pieckach Migowie oraz na Morenie i Suchaninie. Łącznie w Gdańsku jest ich już trzynaście.

Ogrodzone wybiegi to przestrzeń, gdzie czworonożne pupile mogą poszaleć bez kagańca i smyczy. Na terenie wybiegu znajdują się ławki, automaty z torebkami na psie odchody, kosze oraz tablice informacyjne z regulaminem. Wybiegi powstają w miejscach powszechnie odwiedzanych przez czworonożnych spacerowiczów, często na prośbę samych mieszkańców.

W Gdańsku przybyło także 20 automatów z torebkami na psie odchody oraz koszy na te zużyte. Automaty i kosze znajdują się już w kilkudziesięciu miejscach Gdańska – parkach i zieleńcach oraz w ciągu ul. Pomorskiej. Nowe automaty i kosze stanęły we Wrzeszczu, na terenach zieleńców przy ul. Klonowej, ul. Dmowskiego, ul. Waryńskiego, ul. Wyspiańskiego oraz na Placu Biskupa E. O'Rourke przy ul. Mickiewicza, a także w Oliwie i Pasie Nadmorskim, na terenie zieleńca przy ul. Sobiesława i Kupały, w Parku Przymorze, przy zbiorniku Orłowska, Katedrze Oliwskiej, trasie spacerowej Jantarowa, ul. Grunwaldzkiej (w rejonie AWF), w Parku Jelitkowskim i Parku Reagana. Zestawy automatów i koszy pełnią rolę „mechanicznych plakatów”, które zwracać mają uwagę mieszkańców na problem zanieczyszczania miasta psimi odchodami i konieczność sprzątania po swych pupilach.

Miasto Gdańsk kontynuować będzie, rozpoczętą w minionym roku, akcję bezpłatnej dystrybucji torebek na psie odchody. Miasto zakupiło blisko milion torebek do usuwania psich odchodów. Torebki dostępne będą nadal w wielu punktach miasta: w gdańskich Biurach Obsługi Mieszkańców, siedzibach spółdzielni mieszkaniowych, rad osiedli, gabinetach weterynaryjnych, siedzibie Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Zespołach Obsługi Mieszkańców oraz – dzięki uprzejmości Gdańskiego Stowarzyszenia Kioskarzy – także w kilkudziesięciu punktach sprzedaży prasy w Gdańsku. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj