Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Więcej zieleni dzięki unijnemu programowi

Więcej zieleni dzięki unijnemu programowi
jw
10.12.2019, o godz. 12:51
czas czytania: około 1 minuty
0

Poznań dołączył do grona europejskich miast, które otrzymały grant unijnego programu Urbact na realizację projektu Health & Greenspace. Dzięki niemu w przestrzeni miejskiej Poznania pojawi się więcej zieleni.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Uzyskany przez miasto grant zostanie przeznaczony na przeprowadzenie rozwiązań, które w ciekawy sposób zwiększą ilość zieleni w przestrzeni miejskiej, co pozytywnie wpłynie nie tylko na poprawę jakości życia mieszkańców, ale także proces adaptacji miasta do zmian klimatycznych.

Program Urbact realizuje łącznie dziewięć europejskich miast – oprócz Poznania są to: Budapeszt (Węgry), Limerick (Irlandia), Espoo (Finlandia), Breda (Holandia), Tartu (Estonia), Messina (Włochy), Santa Pola (Hiszpania) i Suczewa (Rumunia). Uczestnicy projektu będą wymieniać się doświadczeniami. W każdym z nich zostanie utworzona Lokalna Grupa Urbact, która będzie współpracować przy tworzeniu, indywidualnych planów działania.

Tematem przewodnim dla stolicy Wielkopolski jest wykorzystanie błękitno-zielonej infrastruktury dla poprawy jakości życia w mieście. Poznań skupi się na tworzeniu nowych i otwieraniu istniejących terenów zieleni na mieszkańców, wpływając na ich zdrowie i adaptację miasta do zmian klimatu.

We wrześniu rozpoczęła się pierwsza faza projektu dotycząca “zielonej rewitalizacji”. 4 i 5 grudnia w Poznaniu gościli ekspert programu Tamás Kallay oraz przedstawiciele dzielnicy Budapesztu – lidera międzynarodowego projektu “Health & Greenspace. Zielone przestrzenie dla poprawy jakości życia”. Wizyta była okazją do przygotowania tzw. zintegrowanego planu działania oraz przeprowadzenia warsztatów dla przedstawicieli miejskich wydziałów i jednostek, zajmujących się przestrzenią.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024