Koniec pieniędzy na budżet obywatelski w woj. śląskim. Pójdą na granty i konkursy
– Samorząd woj. śląskiego zrezygnował z budżetu obywatelskiego m.in. ze względu na niewystarczające zainteresowanie mieszkańców. Przeznaczane na ten cel pieniądze mają zostać rozdysponowane w ramach konkursów, grantów i partnerstw – wskazał marszałek Wojciech Saługa. Podczas październikowej sesji Sejmik Województwa Śląskiego uchylił obowiązującą dotychczas uchwałę, która określała wymagania dotyczące budżetu obywatelskiego.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1535569082606231841)




