Konkursy z nagrodami, konferencja, multimedialne pomoce dydaktyczne – to tylko niektóre przedsięwzięcia nowej, ogólnopolskiej kampanii Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

– Kampania „Wiedzieć więcej o wodzie” ma na celu rozszerzenie świadomości ekologicznej społeczeństwa, a w szczególności dzieci i młodzieży, w odniesieniu do wody – mówi Leszek Karwowski, Prezes KZGW. – Tak do końca nie wiemy, jak oszczędzać wodę ani co zrobić, gdy woda podejdzie pod progi naszych mieszkań, co miało miejsce kilka razy w tym roku.

Problematyka szeroko rozumianego gospodarowania wodą spotyka się z pobieżnym zainteresowaniem ze strony społeczeństwa i mediów. Najczęściej temat ten porusza się przy okazji protestów ekologów odnośnie do planowanych inwestycji lub też gwałtownych zjawisk atmosferycznych, jakie chociażby miały miejsce w tym roku.

Zwycięzcy konkursu fotograficznego dla uczniów i studentów „Woda w kadrze”. otrzymają aparaty cyfrowe. Zdjęcia będzie można obejrzeć na wystawie w trakcie Krajowego Forum Wodnego, 15-16 listopada br. w Centrum Wodnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Odtwarzacze mp3 trafią do laureatów konkursu „Wiedzieć więcej o …wodzie”. Inne przedsięwzięcia to m.in. poradnik „Jak sobie radzić z powodzią?" i multimedialne pomoce dydaktyczne dla nauczycieli.

Całkowity koszt kampanii, współfinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wynosi 670 780 zł. Formularze zgłoszeniowe, regulaminy konkursów i inne informacje są na stronie internetowej: www.kzgw.gov.pl.

Kampania będzie trwała od 18 października do 15 grudnia 2010 r. i swoim zasięgiem obejmie całą Polskę. 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj