Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Wiele wielkich nazwisk - po jubileuszu 20-lecia Instytutu Energetyki Odnawialnej

Wiele wielkich nazwisk - po jubileuszu 20-lecia Instytutu Energetyki Odnawialnej
dom
10.09.2021, o godz. 15:45
czas czytania: około 2 minut
0

Jubileusz Instytutu Energetyki Odnawialnej był spotkaniem okolicznościowym, zorganizowanym z powodu 20 lat jego działalności. Wydarzenie odbyło się 3 września 2021 r. w restauracji na warszawskim Wilanowie – Kuźni Kulturalnej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Prezes i jeden z założycieli Instytutu Energetyki Odnawialnej Grzegorz Wiśniewski w sposób szczególny podziękował osobom, które wniosły najwięcej w rozwój IEO, w tym Katarzynie Michałowskiej-Knap, Anecie Więckiej, Tomaszowi Kowalakowi, Tomaszowi Mroszkiewiczowi oraz Magdalenie Rogulskiej i Stanisławowi Gołębiowskiemu.

Warto odnotować nadesłane życzenia i gratulacje od Michała Hetmańskiego – prezesa Fundacja Instrat, prof. Marka Ściążko z AGH oraz list w formie laudacji od prof. Zbigniewa Styczyńskiego z Instytutu Fraunhofera i Uniwersytetu w Magdeburgu. Prof. Styczyński napisał m.in, aby nie przejmować się atakami na pogodowozależne OZE, gdyż krytycy już zrozumieli, że elektrownie wiatrowe nie są wynikiem ewolucyjnego rozwoju technologii węglowych czy atomowych, lecz są po prostu uzupełnieniem, a na końcu niezbędną alternatywą dla tych odchodzących technologii.

G. Wiśniewski przedstawił też 20 lat działalności Instytutu. Ciekawie i wyczerpująco opowiedział o początkach IEO, o pierwszym partnerze biznesowym z 2001 r. (spółka AWS Scientific z Nowego Yorku, która nie mogła w pełni wywiązać się ze zobowiązań po ataku na World Trade Centre) i „kamieniach milowych” w rozwoju rynku OZE, czyli unijnych dyrektywach i polskiej ustawie o odnawialnych źródłach energii.

Prezes Wiśniewski przypomniał, że Instytut nieprzypadkowo jest spółką prawa handlowego, gdyż od początku miał być w swoich pracach niezależny od wpływów zainteresowanych określoną „ekspertyzą” polityków i dominujących podmiotów gospodarczych. Szef Instytutu przedstawił najnowsze wyzwania i plany na kolejne lata związane z zeroemisyjnymi źródłami energii.

W imieniu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz wszystkich gości gratulacje złożyła wieloletnia prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska. Zapewniła ona zgromadzonych o pełnym przekonaniu środowiska polskich ekonomistów w sprawie konieczności i zasadności zielonej transformacji w energetyce i wsparciu IEO w realizacji myśli odchodzenia od spalania paliw, zgadzając się z tezą prezesa Wiśniewskiego, że polska energetyka – dla dobra Polaków, ich kieszeni oraz zdrowia – powinna „rzucić palenie”.

Wydarzenie zorganizowane przez Instytut Energetyki Odnawialnej było bardzo dobrą okazją do spotkania osób z branży OZE w jednym miejscu. Dało też możliwość integracji między gośćmi oraz szansę omówienia najnowszych nowinek i plotek ze świata energetyki odnawialnej.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024