Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Wieliczka. Woda zatruta bakteriami coli, nie nadaje się do spożycia

Wieliczka. Woda zatruta bakteriami coli, nie nadaje się do spożycia
jwo/PAP
24.07.2020, o godz. 8:50
czas czytania: około 2 minut
0

W związku ze skażeniem bakteriami z grupy coli woda pochodząca z instalacji Wodociągu Publicznego Wieliczka nie nadaje się do spożywania przez ludzi. Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna zakazała jej wykorzystywania.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Zakaz dotyczy Wieliczki (z wyłączeniem os. Krzyszkowice), Czarnochowic, Śledziejowic, Strumian, Zabawy, Sułkowa, Kokotowa (bez Kolonii Kokotowskiej) i Lednicy Górnej.

W czwartek sanepid otrzymał cząstkowe wyniki badań próbek wody pobranych 21 lipca. Stwierdzono w nich obecność bakterii z grupy coli.

Woda nie nadaje się ani do picia, ani do przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych i sztućców. Może być wykorzystywana tylko do celów sanitarnych.

Woda zdatna do picia będzie dostarczana mieszkańcom beczkowozami, a od piątku do niedzieli udostępnione zostaną dodatkowe miejsca poboru wody pitnej w: Szkole Podstawowej nr 4 w Krzyszkowicach, Szkole Podstawowej w Węgrzcach Wielkich i Szkole Podstawowej w Sierczy. Wydawana będzie też 5-litrowa woda butelkowana. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej miasta i gminy Wieliczka.

Trwają już prace oczyszczające i uzdatniające wodę w wielickim wodociągu.

Jak poinformowało krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, woda z Wieliczki jest dostarczana także do budynków zlokalizowanych w Krakowie przy ulicach: Bogucickiej 34-106A, Kłaka 4-6, Koprowej 1-12, Letniej 13-27, Nad Serafą 18-56B, Pod Pomnikiem 1-51G, Potrzask 90-102, Pronia 5-20, Stolarza 28D, Śliwy 5-12, Wielickiej 250-285A, Zolla 2-62 i Wygoda 62-69.

W związku z tym mieszkańcy zlokalizowanych tam budynków nie powinni korzystać z wody z sieci. Krakowskie wodociągi uruchomiły zastępcze punkty poboru wody dobrej jakości pochodzącej z Zakładu Uzdatniania Raba.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024